КАРТА ЗАПРАВОК

Обирайте зручну для Вас електрозаправку

ВАЖЛИВО!

Тисніть на конкретну заправку і читайте умови використання. Зверніть увагу на рейтинг заправки. Є як платні, так і безкоштовні електрозаправки
  • Charge de move - (зарядка на ходу) - прискорена електрозаправка
  • Звичайна електрозаправка - як правило, потрібно завантажити додаток або попросити надати доступ до зарядки на місці.

Де і як заряджати електромобіль

Побутує така думка, що для зарядки електромобіля або підключається гібрида потрібні особливі і дорогі зарядні пристрої, сучасна електромережа з великим запасом потужності або інші речі, які «у нас в Україні ще немає». Все це - омана.

Головною перевагою електричних авто є можливість заряджати їх практично в будь-якому місці, де є звичайна побутова електромережа. Більшість електромобілів пристосовані для зарядки двома способами: від розетки і від електро зарядної станції. Третій спосіб призначений для підключення до станцій швидкої зарядки на кшталт CHAdeMO.

Наповнення тягової батареї змінним струмом вимагає наявності зарядного пристрою, вмонтованого в кожен електромобіль. Більшість електричних авто заряджаються пристроєм потужністю 3,3 кВт. Це не так вже й багато. Наприклад, потужність хорошого електрочайника може становити 2,2-2,4 кВт.

Зарядити будь-який електрокар можна трьома способами:

Стандартна розетка 220В (із заземленням) 3-4 години для повної зарядки

3-4 години для повної зарядки

Найпростіший і Найпоширеніший спосіб зарядки електричного авто - від звичайної розетки.

Стандартна розетка побутової електромережі видає 220/230 Вольт, 16 Ампер. Відповідно, вона дозволяє безпечно підключати прилади потужністю до 3,5 кВт. Електромобілі впритул вписуються в цей ліміт.

У деяких людей виникне питання: а що робити, якщо я живу за містом, де електромережі НЕ модернізувалися з часів прокладки? Старі радянські стандарти 1960-х обмежували потужність побутової мережі окремого приміщення на рівні 5 кВт. У сучасних квартирах і приватних будинках ця планка піднята до 15 кВт. Отже, електромобіль можна заряджати навіть на дачі з доісторичною електромережею. Час зарядки стандартного електрокара з батареєю в 20-25 кВт * год становить 6-8 годин.

Використовується спеціальний кабель із захистом. Він стежить за тим, щоб не було короткого замикання або перегріву кабелю, за допомогою простих світлових індикаторів інформує про процес заряду.

На відміну від зарядних пристроїв, скажімо, ноутбуків, здатних працювати в діапазоні напруг 100-240 Вольт, автомобільні зарядки розраховані або на Європу (220/230 Вольт), або на США (120 Вольтів). Якщо ви самостійно придбали електромобіль з американською зарядкою, то доведеться поміняти її на європейську

Домашняя или общественная зарядная станция 380В 3-4 години для повної зарядки

3-4 години для повної зарядки

Зарядка переменным током повышенной мощности с использованием специальной зарядной станцией. Она имеет необходимую защиту, следит за процессом заряда, а подключение машины осуществляется через встроенный в нее кабель с соответствующим конкретному электромобилю разъемом. Розетка типа Type 2 и Type 3 может быть установлена в любом месте – в доме, офисе или на улице. В зависимости от типа использованного кабеля и мощности электросети, зарядка может выдавать от 6,6 до 50 кВт. Соответственно, время «заправки» стандартного современного электрокара составит от 4 часов до нескольких минут.

На данный момент в Украине уже установлено около 1000 публичных зарядных станций и большинство из них являются бесплатными.

Прискорені зарядки CHADeMo або Supercharger 30-60 хвилин 80% зарядки

30-60 минут 80% зарядки

Самий швидкий на даний момент спосіб зарядки електромобіля. На відміну від попередніх варіантів, тут використовується постійний струм. Популярний японський стандарт зарядний станції CHAdeMO видає до 62,5 кВт енергії, що дозволяє зарядити акумулятор стандартного електрокара за 20-30 хв. Tesla Motors оснащує свої автомобілі великими по місткості батареями (до 100 кВт * год) і має свою спосіб швидкої зарядки. Фірмові станції Tesla Supercharger видають 135 кВт електроенергії.

Таке зарядний пристрій для електромобіля має свою особливість: за фактом акумулятор швидко наповнюється лише на 80%, решта 20% місткості «заливаються» дуже повільно. Це зроблено для того, щоб збільшити термін служби тягової батареї.


замовити TEST-DRIVE Замовити дзвінок