Новини
20 Травня, 2021

Ford F-150 вже 44 роки поспіль очолює список найпопулярніших автомобілів Америки. Чи стане електричний варіант F-150 таким же затребуваним, покаже час. Та F-150 Lightning має всі шанси очолити сегмент таких електропікапів, як Tesla Cybertruck, Rivian та Hummer EV. На це є кілька причин. Вже у базовій версії F-150 Lightning має повний привід та два мотори (на відміну від одномоторного у базовій версії Cybertruck), потужність  від 426 до 563 к.с. Як для таких характеристик ціна за базову версію електромобіля є досить приємною – від 39 974 доларів (тоді як за Hummer EV доведеться викласти шестизначну суму). Ціна топової версії Ford F-150 Lightning досягає 90 000 доларів. Виробництво «Блискавки» заплановано на весну 2022 р., прийом замовлень вже розпочато.

За день до офіційної прем’єри новинку в камуфляжі протестував Дж. Байден, який підкреслив: «Майбутнє автомобільної промисловості – за електрикою». Також президент відзначив, что поступово весь урядовий автопарк перейде на електромобілі.

Дизайн Ford F-150 Lightning

Зовні «блискавка» нагадує бензиновий варіант, але є характерні відмінності. Смуга зі світлодіодів, заглушка замість решітки радіатора, 2 зарядні порти на правому та лівому крилах, інші колеса.

Ford F-150 Lightning достатньо важкий – лише батарея важить 816 кг. Серед конструктивних особливостей – незалежна задня підвіска (вперше в родині F), передній багажник на 400 л та резервна система живлення будинку Ford Intelligent Backup Power потужністю 9,6 кВт, якої вистачає на 3 доби. Також «блискавка» стала першим представником родини F, оснащеним новітньою інформаційно-розважальною системою Ford SYNC4A. Керування нею здійснюється через 15,5-дюймовий вертикально орієнтований сенсорний дисплей та голосовий помічник. В салоні є 12-дюймова цифрова панель приладів та низка зручних рішень – фальшпідлога, гачки, чотири електророзетки, два порти USB, а також зливна пробка для зручного видалення бруду із салону.

Конструкція та технічні характеристики

Завдяки двомоторній компоновці F-150 Lightning (по одному мотору на кожній вісі) всі моделі Lightning поставляются з приводом 4×4.  Потужність F-150 Lightning – від 426 до 563 к.с. Крутний момент в обох варіантах співпадає – 1050 Нм. У базовому варіанті батареї вистачає на 370 км пробігу за циклом EPA, старша батарея дає запас ходу у 483 км. Батареї Ford F-150 Lightning оснащені вдосконаленою системою охолодження – щоб машина змогла витримати екстремальні умови експлуатації. Вантажопідйомність базового варіанту 900 кг, буксирувальна здатність – 2300 кг, у старшого варіанту – 840 та 4 500 кг.

Кабіна Super Crew с короткою станиною і висотою 5,5 футів буде єдиною можливою конфігурацією Lightning. 4 режима руху також входять до стандартної комплектації всіх моделей: нормальний, спортивний, позашляховий і буксирування. Динамічні характеристики повністю не розголошуються, за попередньою інформацією розгін до 97 км/год досягається за 4-4,4 секунди. Lightning має корпус з алюмінієвого сплаву військового класу та нову раму, яка витриваліша, ніж у ДВЗ варіанта, адже має витримати батарею у 816 кг.

 

Наступні статті:


замовити TEST-DRIVE Замовити дзвінок